• BIST 100

  10471,30%0,76
 • DOLAR

  32,50% 0,02
 • EURO

  34,98% 0,19
 • GRAM ALTIN

  2433,79% 0,07
 • Ç. ALTIN

  3891,52% 0,00

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Yazıcı: Gençler, siz yeter ki isteyin

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Yazıcı: Gençler, siz yeter ki isteyin

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki Bayrak Töreni’ne katıldı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Yazıcı: Gençler, siz yeter ki isteyin

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki Bayrak Töreni’ne katıldı. Yazıcı, okuldaki 12’nci sınıf öğrencilerine Temel Bilimler konusunda bir sunum yaptı. Sunumun ardından gençlerin sorularını yanıtlayan Başkan Yazıcı, “Benim Tuzla’ya katmaya çalıştığım şeylerden biri de eğitim öğretim hayatı ile sanayi iş birliğinin oluşmasını sağlamaktır. Bunu bir üniversite ile süslemeyi de düşünüyorum. Gençler için her türlü organizasyona hazırız, siz yeter ki isteyin, grupları oluşturun; biz hazırız” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, her pazartesi günü ilçe genelinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerin bir tanesine giderek Bayrak Töreni’ne katılıyor. Bu kapsamda Tuzla Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki törenine katılan Yazıcı’ya Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır da eşlik etti. Bayrak töreni sonrasında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda 12’nci sınıf öğrencilerine temel bilimler konusunda sunum yaptı. Öğrenciler de Yazıcı’ya merak ettikleri soruları sordu. Başkan Yazıcı, 3 Aralık’a kadar devam eden 6'ncı Tuzla Belediyesi 100'üncü Yıl Kitap Fuarı’na gitmek isteyen öğrencileri kıramayarak ulaşım sorununu üstlendiklerini belirtti.

Hayat’a dair, okula, ilçeye, Türkiye’ye ve dünyaya dair birçok sorunun sorulduğu program kapsamında Başkan Yazıcı, öğrencilerin isteklerini ve sorunlarını tek tek dinledi. Üniversiteleri gezmek isteyen öğrencilerin isteklerini dikkate alan Yazıcı, ulaşımı organize edeceğini belirtti.

“BUNU BİR ÜNİVERSİTE İLE SÜSLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUM”

Gençler için her şeyi yapmaya hazır olduklarının altını da çizen Dr. Yazıcı, “Gençler için en önemli işlerimizden bir tanesi de 24 saat açık kütüphaneyi daha da büyütmek olacak. Böylelikle yeme içme ile beraber orada büyük bir alan oluşturacağız. Gençler için, ziyaret edebilecekleri Denizcilik Müzesi’ni hayata geçireceğiz. Lakin, sizin Genç Kart ile imkanlarınızı geliştirmek, size daha fazla GB vermek ve kültürel etkinliklere gitmenizi sağlamak en büyük önceliklerimizdendir. Kamplarımızı ve imkanlarımızı kullanıp bowling, buz pateni veya kartingte kendinizi daha fazla geliştirmenizi istiyoruz. Ayrıca, müdürlerimizin yapmaya çalıştığı programlara destek veriyoruz. Sosyal medya için video çekmek isteyenlere alan tesis ediyoruz, bilim ve teknoloji ile ilgilenenler için de teknoloji merkezimiz var. TEKMER, Türkiye’nin şu anda belediye bakanlık ilişkisi ile kurulmuş ilk ve tek teknoloji merkezidir. Orada bilim ve teknoloji ile kendinizi geliştirebilecek alan bulabilirsiniz. Benim Tuzla’ya katmaya çalıştığım şeylerden biri de eğitim öğretim hayatı ile sanayi iş birliğinin oluşmasıdır. Bunu bir üniversite ile süslemeyi de düşünüyorum. Gençler için her türlü organizasyona hazırız, siz yeter ki isteyin. Halk Eğitim ve İlçe Milli Eğiti Müdürlüğümüzce beraber kurslar dahil olmak üzere istediğiniz konuda grup oluşturun, biz hazırız imkanlarımızı kullanırız” şeklinde konuştu. 
 ÜMRANİYE'DE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE 15 TON ET DAĞITILDI

ASEL’İN AZMİ, SEVGİNİN GÜCÜ

ÜMRANİYE’DE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI

DUYGULANDIRAN BABALAR GÜNÜ SÜRPRİZİ

Çekmeköy Yeşilay Şubesi Yerel Basına Faaliyetlerini Anlattı

Bayramda sahtekarlara dikkat!

14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü Kutlu Olsun TÜRK KIZILAY’DAN HAYAT KURTARAN SESSİZ KAHRAMANLARA TEŞEKKÜR

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ ÜMRANİYE'DE YETİŞİYOR

EMEK DOLU 51 YILA BAŞKAN YILDIRIM’DAN HİZMET BERATI BAŞKAN YILDIRIM 51 YILLIK ESNAFA HİZMET BERATINI VERDİ

Balparmak, baldaki hileyi 25 dakikada tespit eden metoduyla Uluslararası Bal İhtisas Komisyonu çalışma grubu lideri oldu!

ÇEKMEKÖY BİLİM MERKEZİ YAZ OKULU KAYITLARI BAŞLADI

BAŞKAN YILDIRIM SÖZÜNÜ TUTTU: 2.500 ÖĞRENCİ BOĞAZ TURU YAPTI BOĞAZ TURU’NDA GENÇLERDEN BAŞKAN YILDIRIM’A ALKIŞLARLA KARŞILAMA

Yeşilay Bağımlılığa Karikatür Sanatıyla “Dur!” Diyor

BAŞKAN YILDIRIM’DAN ÖĞRENCİLERE MEZUNİYET HEDİYESİ: İSTANBUL’DA BOĞAZ TURU

ÇEKİMDER ÖNEMLİ BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR

KURBAN BEREKETİNİ YIL BOYU YAŞATMAK İÇİN VEKALETLER KIZILAY’A KIZILAY'IN KURBANLIKLARI HAZIR

Yücel Aydın Yeniden ÇEKSİDER Başkanı Seçildi

BAĞIMLILIKLA MÜCADELEYE GÖNÜL VEREN STK’LAR “ETKİN VE GÜÇLÜ” İŞ BİRLİĞİ İÇİN BULUŞTU

“Esnaf Destek Programının” ikinci aşaması hayata geçti Türk Kızılay, Depremden Etkilenen Küçük İşletmelere 98.9 Milyon TL Destek Sağladı

BAKANI YUSUF TEKİN, ALPER GEZERAVCI VE VALİ DAVUT GÜL İLE BULUŞTU

ÇEKİMDER’in Kitap Okuma Yarışması Sonuçlandı