• BIST 100

  11139,46%0,05
 • DOLAR

  33,09% 0,07
 • EURO

  36,05% -0,18
 • GRAM ALTIN

  2600,46% 0,02
 • Ç. ALTIN

  4230,40% 0,00

BAŞKAN ÇERKEZ KREŞ İÇİN İMZALARI ATTI

BAŞKAN ÇERKEZ KREŞ İÇİN İMZALARI ATTI

Çekmeköy Belediye  Başkanı Orhan Çerkez vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda Merkez Mahallesi’ne inşa edilecek kreş için protokolü imzaladı.

BAŞKAN ÇERKEZ KREŞ İÇİN İMZALARI ATTI

Çekmeköy Belediye  Başkanı Orhan Çerkez vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda Merkez Mahallesi’ne inşa edilecek kreş için protokolü imzaladı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez 31 Mart Yerel Seçimlerden hemen sonra vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Başkan Çerkez, Merkez Mahallesi Çavuşbaşı Caddesi Engin Sokak No:8’de 1000m2 alana inşa edilecek 100 öğrenci kapasiteli, 8 sınıflı yeni kreş için imzaları attı. 1 yıl içinde tamamlanması planlanan kreş vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek. İmzalanan protokole  kreşin; “Çekmeköy Belediyesi Gönüllü Hizmet Vakfı Mustafa Saffet Vakfı Çocuk Yuvası “adıyla hizmet vermesi planlanıyor.

Başkan Çerkez; “ Halkımız istedi biz yapıyoruz”

Halk İstedi biz yapıyoruz diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, “ Gerek seçim öncesi gerekse seçimden sonra halkımız eksikleri dile getirdi. Biz de bu eksikleri not alarak ihtiyaçlar doğrultusunda hizmetlerimize şekil vermeye başladık. Bir hayırseverimizin desteğiyle Merkez Mahallemizde yeni kreşimizin protokolünü imzaladık ve çok kısa bir zaman içinde de temelini atacağız. Komşularımızın içi rahat olsun. İlçemizin ve komşularımızın ihtiyaçlarını biliyoruz. Bu doğrultuda yeni projelere imza atacağız. Çalışan annelerimizin yavrularını güvenle emanet edecekleri yeni kreşler içinde projeler hazırlayıp çalışmalara başlayacağız. Çekmeköy’ümüzde herkesin yüzü gülecek,” dedi.

Başkan Çerkez’den bağışçıya teşekkür

Başkan Çerkez sözlerine şöyle devam etti; “ Türkiye’de gönüllülük kavramını ilk öğreten duayen bir kişi olarak biliyoruz İnal Aydınoğlu’nu. 1978 yılından bu yana yaptıklarıyla insanların hayatlarına dokunuyor. 10 bini aşkın gönüllüye eğitim verdi. Hayatının her döneminde sevgiyi, sevinci, mutluluğu yaptığı eserlerle gençlere, çocuklara aktaran İnal ağabeyi uzun yıllardır tanıyorum. Kendisiyle Kadıköy’de başlayan ağabey, kardeş ilişkimiz hep sürdü. Kadıköy’de yaptığı eserler ortada. Bu eğitim tesislerinden binlerce evladımız yararlandı.  İnal Aydınoğlu, insanın gönlünü, sevgisini, şefkatini, merhametini, maddi, manevi bütün olanaklarını başka insanlarla paylaşmasının, bu verdiklerinden hiçbir karşılık beklememesinin gönüllülük kavramını oluşturan bir eğitim kahramanıdır benim için.  Gönüllülük kavramının Türk milletinin yapısına çok uygun bir kavramdır. Türk milleti sevgide, şefkatte, merhamette cömert ve aile bütünlüğünün sağlam olan bir millettir. Gençlere gönüllülük duygusunun verilmesi ülkeye büyük yarar getirir. Bütün okullarda gönüllülük dersleri veriyor İnal Ağabey. İnal ağabeyin dediği gibi, “Bir insan hizmet ettiği insana saygı duymazsa, o insanın beklentilerini karşılamazsa, yakın bir dostluk ilişkisi kuramazsa verilen hizmetin karşı tarafa büyük yarar sağlayamayacaktır. Ömrünü eğitime adayan İnal ağabey Ataşehir’de de büyük ve önemli eserler bıraktı. Topluma Hizmet Uygulamaları projesiyle çok değerli işler yaptı. 50 yıla yakın süredir hayır işleri, eğitime katkı ve STK’lara verdiği seminerlerle hayatımızın her alanında yer alan İnal ağabey şimdi de Çekmeköy’de.

Çekmeköy artık İnal ağabeyin evidir. O bizi, biz onu bırakmayız

Göreve başladıktan sonra Çekmeköy’de yapacağım projelerle ilgili İnal ağabeye bilgi verdim. Ayrıca, seçim kampanyası döneminde Çekmeköy’de bulunan 21 mahallemizde, her mahalleye kreş yapacağımın sözünü vermiştim. İnal ağabey bana, “Orhan başkanım eğitimin olduğu her şeye varım” diyerek beni kırmadı.  Kendisine ilk kreş projemiz için bilgi verdim. Merkez Mahallemiz’de yapacağımız kreşle ilgili tüm teknik prosedürleri tamamladık. Bugün ilk adımını atıp, protokolü imzalıyoruz. Yaptıklarıyla hayatımıza büyük değer katan İnal ağabeyi Çekmeköy’lü yapacağız. Çekmeköy artık İnal ağabeyin evidir. O bizi, biz onu bırakmayız.” dedi.

İBB’nin inşa ettiği kreşlerde de çalışmalar devam ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Çekmeköy’de Hamidiye ve Taşdelen’de inşa çalışmalarına başladığı ve mesafe kat edilen iki yeni kreşinde de çalışmalar devam ediyor. Bu kreşlerin yakın zamanda tamamlanarak vatandaşlara hizmet vermesi planlanıyor.LİNA’NIN HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

ÇEKMEKÖY’DE “BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEMİNERİ”

Ümraniye Belediyesi Kent Konseyi Yeni Başkanı Varlı ve Yönetiminden Başkan Yıldız'a Ziyaret

7/24 ZABITA EKİPLERİ DENETİMDE

KALDIRIM İŞGALİNE ZABITA DENETİMİ

Hüseyin Kızıldaş Canlarla Lokmasını Paylaştı

SP ÜMRANİYE İLÇE BAŞKANLIĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

MİLLETİN VE İNANCIN ZAFERİ 8 YAŞINDA

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ÇEKMEKÖY’DE ANILDI

Çekmeköy Savaslılar Derneği Tarafından Muharrem Ayı İftarı

Bir İnsan Bir Fikir Derneği İnsanlara Dokunmaya Devam Ediyor

DOĞRU KLİMA KULLANIMI İÇİN 9 ÖNERİ

Klima şikayetleri son bir ayda yüzde 1.173 arttı

SREBRENİTSA VE GAZZE’DE HAYATINI KAYBEDENLER ÜMRANİYE’DE ANILDI

YUVAMIZ ÇEKMEKÖY GÜNDÜZ BAKIMEVİ’NDE KURA HEYECANI

YAZ SPOR OKULLARINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

SIRTÜSTÜ YÜZMEDE ŞAMPİYON ÜMRANİYE

Anamas Dedegül Kültür Şenlikleri 19. Kez Coşkuyla Kutlandı

BAŞKAN İMAMOĞLU, ÇEKMEKÖY’DEKİ İBB PROJELERİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin, 100. Günde 20 Yeni Projeyle Hizmete devam ediyor

ÖMER’İN GÖZYAŞLARI MUTLULUĞA DÖNÜŞTÜ -BAŞKAN ÇERKEZ BİSİKLETİ ÇALINAN ÖMER’E BİSİKLET HEDİYE ETTİ